Prvých sedem dní s CyanogenMod 13 a Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)

Asi ako každý fanda Androidu a chytrých telefónov používam telefón nie len na telefonovanie.

Dlho som rozmýšľal nad prechodom z CM12 na CM13, ale nakoniec zvíťazila zvedavosť.

cyanogenMod 13

 

Určite nebudem popisovať postup inštalácie (výborný návod nájdete napríklad na AndroidFórum.cz). Tento článok chcem venovať mojim dojmom z nového systému.

Telefón Lenovo Vibe Z2 Pro predstavovať nebudem (recenziu nájdete napríklad na SmartMania.cz).

S predchádzajúcoou verziou CyanogenMod som bol veľmi spokojný. Hneď ako sa objavila možnosť vyskúšať novú verziu mal som v tom jasno.

Takže začnem problémami na ktoré som narazil.

Problémy

To že v súčasnom zostavaní nefunguje rádio mi ani trochu nevadí. Rádio osobne nepoužívam, je pravda že počas jazdy autom mám zapnuté rádio (samozrejme autorádio).

Ďalším známym problémom je nefunkčnosť reštartu, chová sa ako vypnutie.

Ďalší problém, na ktorý som narazil sa týka odomknutia telefónu. Chybička sa prejavuje tým, že v doku zostane visieť zámok, takže keď sa chcete dostať na zoznam aplikácií treba na ikonu klepnúť dvakrát. Nejedná sa o žiadny zásadný problém, ale trošku to ovplyvňuje komfort používania.

To je asi všetko čo sa týka nepatrných chybičiek.

 

Signál a konektivita

Zatiaľ som nenarazil na žiadny problém so signálom. Bez akýchkoľvek problémov sa telefón prihlási k sieti (snáď len jedna vec, u Vodafone CZ som musel manuálne nastaviť APN). Príjem WiFi je bezproblémové, GPS tiež. NFC som skúšal iba v spojení s aplikáciou Sleep As Android ako vypnutie budíku.

Bluetooth ide bez sebemenších problémov.

Nepodarilo sa mi rozchodiť OTG.

 

Stabilita

Nestalo sa mi, že by sa telefón svojvoľne reštartoval, prípadne vypínal. Narazil som iba na problém s hrou Real Racing 3, ktorá neustále padá (to ale nebude problém CM).

 

Výdrž batérie

Telefón mi bez problémov vydrží pri mojom používaní približne 21 hodín. Neustále zapnuté dáta, wifi, bluetooth a GPS. Zhruba stovka hovorov, synchronizácia mailov beží neustále na pozadí.

 

Zdrojové súbory

CyanogenMod 13 – download

Za vývoj ďakujem vývojárovi frantisheq