Jsem vývojář webových a mobilních aplikací

Něco málo o mně

Nebojte se, jste tady správně.
Věnuji se tvorbě webových stránek a vývoji mobilních aplikací pro operační systém Android i iOS.

Tvorbě webových a mobilních aplikací se věnuji od roku 2006.

Webové aplikace píšu v ASP.NET MVC a ASP.NET Core. ASP.NET MVC je lehký, vysoce testovatelný framework, který je integrován s existujícími funkcemi ASP.NET. Některé z těchto integrovaných funkcí jsou stránky předlohy a autorizace na základě členství. ASP.NET MVC framework spojuje dvojice modelů, pohledů a řadičů pomocí rozhraní, a tím umožňuje aby byla každá součást testována samostatně. ASP.NET Core je platformově univerzální, vysoce výkonná architektura typu open-source, která slouží k vytváření moderních cloudových aplikací připojených k internetu.

Mobilní aplikace vyvíjím pro systémy Android a iOS, většinou tvořím jednu multiplatformní aplikaci pomocí Xamarin. Aplikace napsané v Xamarinu a C# mají plný přístup k rozhraní API základní platformy a schopnost vytvářet nativní uživatelská rozhraní a zkompilovat do balíčků pro konkrétní platformu.

Vzdělání

Mám elektrotechnické vzdělání se zaměřením na telekomunikační techniku. Úspěšně jsem absolvoval několik školení a certifikací, ať už z oboru elektrotechniky, telekomunikací, programování nebo řízení lidských zdrojů a marketingových strategií.

Pracovní zkušenosti

V profesním životě jsem pracoval na diametrálně odlišných pracovních pozicích v různých odvětvích. Začínal jsem jako telekomunikační technik, postupem času jsem zajišťoval výhodné ROI, řídil lidské zdroje v nadnárodní společnosti, pracoval jsem v energetice jako technický vedoucí, dělal jsem projektový management.

Programování

K programování jsem se dostal už v dětských letech (ATARI a jeho Basic), postupem času se měnily programovací jazyky v závislosti na mých schopnostech a pracovních potřebách. Nakonec jsem zůstal u C# a .NET. Od roku 2006 se věnuji tvorbě webových aplikací, pomocí ASP.NET MVC. S příchodem operačního systému Windows Mobile 6, jsem začal zkoumat i tuto oblast. V současné době tvořím aplikace pro Android a iOS

Literatura

Rád čtu literaturu faktu, detektivky, sci-fi a v neposlední řadě odbornou literaturu. V poslední době čtu většinu knih v elektronické podobě, což je škoda. Vůni knihy žádné elektronické zařízení nenahradí, na druhou stranu kdo by dnes chtěl s sebou nést takovou Kroniku lidstva v tištěné verzi?

Cestování

Cestování je moje druhá vášeň, po rodině. Rád cestuji "na vlastní pěst", mezi moje nejoblíbenější destinace patří samozřejmě Česká a Slovenská republika dále Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Objevování zajímavých míst, kde turistu nepotkáte je pro mě asi nejlepší relax.

Hraní her

Každý muž je duší stále malý chlapec, alespoň se to tvrdí. Ani já nekráčím proti proudu, již několik let se pravidelně účastním turnajů v závodní hře Real Racing 3. Kdo si hraje, nezlobí.